Субатомна фізика не залишається ізольованою наукою ради науки, вона пов'язана з багатьма сторонами нашого життя. Ідеї та факти, отримані при вивченні субатомних явищ, змінюють наші уявлення про оточуючий нас світ. Концепції, розвинені в субатомній фізиці, дозволили нам зрозуміти, як утворені хімічні елементи, звідки береться енергія Сонця, як влаштовані нейтронні зорі. Ядерна енергія може стати основним джерелом енергії в майбутньому. Субатомна фізика має справу з об'єктами меншого розміру, ніж атоми; вона об'єднує ядерну фізику та фізику елементарних частинок.

Курс астрофізики - один з найбільших розділів сучасної астрономії який пояснює фізичні процеси і спостережувані явища, що відбуваються на небесних об’єктах, спираючись на закони фізики виконує дві основні функції: задовольняє потреби студентів у пізнанні навколишнього світу, а отже, формує їх загальнонауковий світогляд і готує студентів до викладання цього предмета у середній школі.

Значну частину курсу займає практична астрофізика, яка розробляє методи спостережень та інструментальну базу. Програма практичної астрофізики узагальнює все, що відкрито експериментально, формує у студентів вміння та навички при виконанні робіт з астрономічними приладами та обладнанням які використовують при визначенні візуальних зоряних величин небесних тіл та роботі з фотоматеріалами. Вивчення будови різноманітних телескопів на прикладі малого шкільного рефрактора і рефлектора «Міцар» приводить до  набуття навичок роботи з оптичними приладами. Ознайомлення з основними методами кількісних досліджень якості астрономічних об’єктивів, набуття навичок у фотографуванні вибраної ділянки зоряного неба та навичок роботи з призовим спектрографом, знання про аберації в оптиці та методи їх виправлення формують науковий світогляд  у студентів про тісний зв’язок між фізикою і астрономією. Це дає можливість пояснити відомі закономірності, передбачити клас нових астрофізичних спостережень приділяти певну увагу фізичним законам, які лежать в основі розглядуваних явищ. 

Питання про суть речей, природні явища та Всесвіт в цілому одні з найдревніших. Жага людського пізнання зрозуміти реальність, що її оточує, побудувати картину світу, яку вона бачить та пробує усвідомити, завжди була головним рушієм у дослідженні Всесвіту.

Сучасні уявлення про Всесвіт, його закони розвитку та еволюцію, сформувались за допомогою досягнень чотирьох різних, але пов’язаних галузей, в саме: методики і техніки спостережень і експериментів, використання телескопа для спостереження космічних об’єктів, розробки універсальних фізичних теорій, а також створенні методів перевірки космологічних гіпотез. Розвиток кожного із цих напрямків тісно пов’язане із розвитком інших.

Вивчення навчальної дисципліни “Космологічні моделі Всесвіту” забезпечує формування спеціальних компетентностей, описаних в програмі підготовки фахівців зазначеної спеціальності.

У цьому курсі продовжуємо вивчати астрофізику та розглянемо такі розділи:

  • Фізика Сонячної системи
  • Фізика Сонця
  • Фізика зір

 

Астрономія належить до фундаментальних наук. Вивчаючи цю дисципліну опановують основи природничо-наукової картини світу і формують науковий світогляд.

Використовуючи досягнення математики, фізики, хімії і техніки, астрономія вивчаю Всесвіт, який нас оточує. Тісний зв’язок між фізикою і астрономією сприяє взаємному збагаченню обох наук. Крім того, зв’язок астрономії з географією, хімією, історією, біологією, філософією допомагає розвитку цілісного сприйняття світу.