Лінгвістичний аналіз тексту – це його розгляд з позиції мовознавства. Художній та журналістський текст мають як спільне, так і відмінне у своїй мовній структурі.

Лінгвістика тексту — напрям лінгвістичних досліджень, об’єктом якого є правила побудови зв’язного тексту і його смислові категорії. Вона займається з’ясуванням глибинних смислів, які містяться в певному тексті. При цьому врахування принципу використання мовних одиниць (включаючи і невикористання певних категорій чи окремих способів їх вираження) допомагає визначити подеколи приховані від літературознавчого або стилістичного аналізу смислові лінії та підтеми.

Основною метою вивчення навчальної дисципліни «Практика усного та писемного мовлення (англійська мова)» є подальший розвиток вмінь та навичок володіння різними видами англомовної мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, яка визначена даною програмою.

Головним завданням вивчення дисципліни є удосконалення та подальший розвиток набутих у школі знань, умінь та навичок з англійської мови в різних видах мовленнєвої діяльності. Вивчення англійської мови передбачає володіння загальновживаною та термінологічною лексикою, граматикою англійської мови, набуття навичок читання та усного і письмового перекладу, вміння розуміти англійську мову як при безпосередньому спілкуванні, так і у фонозаписі, діалогічно та монологічно спілкуватися в межах тем, зазначених програмою.

У результаті вивчення даної навчальної дисципліни студент повинен Знати:

- основну лексику за темами, що вивчаються; 

- основні синтаксичні характеристики англійської мови, порядок слів;

- словотвірні морфеми та моделі;

- основні стилістичні особливості та відмінності різних стилів усного та писемного мовлення;

- основні стилістичні та лексичні особливості перекладу.

Вміти:

- розуміти основні ідеї англомовного тексту в рамках тематики дисципліни;

- передавати в усній та письмовій формах здобуту при читанні інформацію як рідною, так і англійською мовою;

- володіти словниковим мінімумом, що дозволяє вільно спілкуватися з носіями англійської мови;

- розуміти на слух монологічне та діалогічне англомовне мовлення;

- чітко, детально, граматично адекватно висловитись (в усній та писемній формі) англійською мовою на широке коло тем, виражати свою думку з певної проблеми, наводячи різноманітні аргументи за і проти.

Даний курс заснований на навчальному посібнику «New Upstream (Advanced C1)». В процесі навчання студенти знайомляться і опановують основними лексікограмматіческімі структурами сучасної англійської мови, що гарантується представленими матеріалами і системою тренувальних вправ. Перевірка рівня оволодіння учнями вивченого матеріалу здійснюється шляхом регулярного проведення тестових завдань і перевірочних вправ після кожного модуля.

Завданнями навчальної дисципліни є набуття навичок практичного володіння іноземною мовою в різних видах мовленнєвої діяльності в обсязі тематики, зумовленої професійними потребами; одержування новітньої фахової інформації через іноземні джерела. У результаті вивчення навчальної дисципліни студент повинен знати: 

  1. граматичні структури, що є необхідними для гнучкого вираження відповідних функцій та понять, а також для розуміння та створення широкого діапазону текстів в галузі економіки;
  2. мовні форми, що відповідають формальному та неформальному професійним регістрам (стилям), а також широкий спектр відповідного вокабуляру (включаючи термінологію) необхідну для застосування в галузі економіки.

Курс "English for Post-graduates" (Англійська мова для аспірантів)