Вступний курс для студентів першого курсу щодо основних засад філософії: ідей, принципів, питань та світоглядів.

Що таке доброчесність? Що таке золоте правило моральності? Які є підходи до розуміння справедливості? Чи існує брехня на благо? Що означає бути толерантним? Що таке прекрасне? Чи є естетичне почуття вродженим? 

Відповіді на всі ці та багато інших питань ми будемо шукати на курсі “Етика та естетика”. Ми розглянемо основні категорії етики та естетики, співвідношення свободи та відповідальності, моральні виміри взаємодії з іншими людьми, специфіку естетичної діяльності. На заняттях ми будемо досліджувати різні приклади етичних кодексів та обговоримо питання академічної доброчесності. 

Курс передбачає знайомство з роботами видатних філософів різних часів, таких, як Арістотель, І.Кант, Г.Сковорода, а також сучасних філософів, таких як, М. Сендел, Л. Свендсен та інших. Крім знайомства з текстами семінарські та лабораторні заняття передбачають аргументацію студентами своєї власної позиції. 

Курс складається з 5 лекцій, 3 семінарських, 7 лабораторних занять та самостійної роботи студентів. Завершується курс екзаменом.

Вибіркова навчальна дисципліна «Професійна етика психолога та психотерапевта»

Метою і ключовими завданнями навчальної дисципліни – є сприяння реалізації концепції гуманізації вищої освіти в Україні шляхом а) ознайомлення з основними категоріями етики (напр., добро, зло, справедливість, щастя ті ін.), формування моральних засад спілкування, з’ясування специфіки свободи та морального вибору; б) формування уявлення студентів про ґенезу естетичної культури людства та ознайомлення з особливостями мистецтва. Основними завданнями – є а) науково-методологічне та практичне забезпечення розуміння етики та її категорій, зорієнтованого на моральну рефлексію; розвиток здатності до морально-етичного аналізу сучасних явищ суспільного життя; б) формування у студентів універсальної картини світу через оволодіння системою естетичних знань та уявлень.

Філософія культури займається виявленням її сутнісних, метафізичних засад. Зараз має місце трансформація культури, симптомами якої, зокрема, є численні кризові, проблемні явища: терористичні загрози, локальні війни, ядерна зброя, питання екології тощо. У ХХ ст. відбувається завершення доби Модерну та починається перехід до культури нового типу, яка формується на наших очах і за нашою участю. Сучасна філософія культури – це не просто відсторонена теоретична рефлексія, а відповідь живої особистості на події сьогодення, її відгук, просякнутий турботою про майбутнє.