Курс спрямований на формування у студентів знань про закони, процеси та форми просторової організації суспільства.

Зміст навчальної дисципліни спрямований на формування у студентів сучасного економічного мислення та спеціальних знань, спрямованих вирішувати еколого-економічні проблеми, виходячи з національних і міжнародних інтересів, визначити цілі та поточні пріоритети, обґрунтувати напрями регіонального природокористування з визначенням їх екологічної і соціально-економічної ефективності. 

Для студентів IV курсу спеціальності географія

Метою навчальної дисципліни є формування знань про загальні закономірності і регіональні особливості просторової диференціації природних умов і природних ресурсів України.

Метою навчальної дисципліни є формування знань про просторову організацію, генезис, компонентний склад, природно-ресурсний потенціал, господарське використання, антропогенні зміни та екологічний стан ландшафтів України.

Курс "Гідрологія" викладається у другому семестрі для студентів спеціальності "Географія" як обов язковий при підготовки спеціалістів освітнього рівня бакалавр

Курс викладається у восьмому семестрі студентам спеціальності "Географія-іноземна мова" в рамках підготовки спеціалістів освітнього рівня бакалавр

Метою навчальної дисципліни «Основи ландшафтознавства» є формування знань про природне середовище як сукупність ландшафтних комплексів, які якісно відрізняються один від одного і являють собою цілісне і закономірне поєднання природних компонентів, що перебувають у складній взаємодії й взаємозалежності та утворюють єдину нерозривну систему.

Метою викладання навчальної дисципліни «Сучасні методи фізико-географічних досліджень» є формування знань, вмінь і компетентностей організації і методики сучасних наукових фізико-географічних досліджень.

Метою викладання навчальної дисципліни «Фізична географія материків і океанів» є формування знань про загальні закономірності і регіональні особливості просторової диференціації природних умов і природних ресурсів материків і океанів.

Геоконфліктологія як міждисциплінарна галузь знань вивчає конфліктну взаємодію в природно- і суспільно-територіальних системах, а також конфлікти, що виникають в процесі взаємодії суспільства і природи.